Lampa warsztatowa Yato YT-08563 – świeć przykładem w warsztacie

Lampa warsztatowa LED Yato YT-08563 to niepozorny sprzęt, ale całkiem pożyteczny i funkcjonalny. I co ważne, daje intensywne światło (6000K, 250lm), które umożliwia pracę w najciemniejszych zakamarkach. Krótko mówiąc, przyda się w warsztacie, ale też w terenie, bo śmiało może pełnić także funkcję zwykłej latarki.

Wyginam śmiało ciało, czyli ruchoma głowica lampy

Lampa Yato posiada regulowaną głowicę, dzięki czemu strumień światła możemy skierować w wybrane przez nas miejsce. Możemy „wygiąć ją w tył o 160 stopni, w przód o 180 stopni lub obracać wokół własnej osi (360 stopni). To przydatna funkcja, gdyż daje nam większą elastyczność wykorzystania lampy.

Lampa warsztatowa Yato Yt-08563

Jak pracować, gdy jedna ręka zajęta?

No nie do końca taka zajęta, gdyż lampy warsztatowej YT-08563 nie musimy trzymać w dłoni. Ma ona płaską podstawę, dlatego może stać na dowolnym, ale równym podłożu. W stopie znajduje się także magnes, który pozwala na przyczepienie lampy do metalowego elementu, np. gdy otworzymy maskę samochodu, to możemy przyczepić lampę do jej wewnętrznej strony i oświetlić sobie silnik i pozostałe elementy. Trzecią opcją jest hak, dzięki któremu powiesimy lampę w wybranym przez nas miejscu. I oczywiście, możemy też ją po prostu trzymać w dłoni, co nie powinno nas jakoś specjalnie obciążać, gdyż lampa waży 300g. 

Lampa warsztatowa z magnesem Yato YT-08563

Dwa sposoby ładowania

Lampa LED Yato YT-08563 jest zasilana akumulatorem litowo-jonowym 3,7V 2,2,Ah. Akumulator jest wbudowany w urządzenie. Jak go naładować? Mamy do wyboru: ładowarkę sieciową 230V z dodatkowym gniazdem USB, a także ładowarkę samochodową 12V. Jak widać, w zależności od możliwości, jakie mamy, możemy zdecydować się na jedną z wygodnych opcji ładowania. Czas ładowania? Wynosi 5 godzin. Nie jest to mało, ale dla tego typu akumulatorów dość powszechne. Przy pełnym naładowaniu akumulatora lampa powinna świecić nam około 3,5 godziny. Stosunek czasu ładowania do czasu pracy może zrażać, ale wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. 

Akumulatorowa lampa warsztatowa YT-08563 Yato
Reasumując, model YT-08563 to praktyczne i proste w obsłudze urządzenie, które na pewno przyda się nam w różnych sytuacjach. Może pełnić rolę dodatkowego oświetlenia lub być jedynym źródłem światła. Lampa powinna przypaść do gustu różnym użytkownikom od mechaników, serwisantów po obozowiczów czy turystów.

Dodaj komentarz