Nowość od Hitachi – akumulatorowy klucz udarowy WR14DSDL

Japoński producent wprowadza na rynek swoje kolejne narzędzie akumulatorowe. Tym razem jest to klucz udarowy o symbolu WR14DSDL

Klucz udarowy to praktyczne narzędzie, które szczególnie często przydaje się domowym majsterkowiczom i miłośnikom motoryzacji. Tym, którzy lubią dokonywać pojedynczych napraw w swoich ukochanych samochodach, motocyklach. Oto, dlaczego, jeśli właśnie szukają odpowiedniego narzędzia dla siebie, mogą zastanowić się nad wyborem WR14DSDL.

 

Właściciel klucza udarowego WR14DSDL, użytkując narzędzie, może wybrać jedną z dwóch opcji działania: tryb standardowy lub tryb oszczędzania energii. Co więcej, sprzęt zasilają akumulatory litowo-jonowe, których ogniwa są chronione przed przegrzaniem, przeładowaniem i całkowitym rozładowaniem ogniw. Ponadto, pojemność akumulatora wynosi 4 Ah. Wszystkie te parametry zapewniają kluczowi długą żywotność.

 

 

Dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu, który wynosi 235 Nm odkręcanie i dokręcanie śrub przebiega bardzo szybko. Użytkownik może sobie pozwolić na długą pracę bez konieczności robienia przerw i niekończącego się oczekiwania na naładowanie sprzętu – czas ładowania wynosi tylko 60 minut, co sprawia, że narzędzie jest gotowe do pracy niemal w każdej chwili.

 

Nie zapominajmy o najważniejszych parametrach technicznych klucza. Jego maksymalny moment obrotowy, ale w trybie oszczędzania energii, wynosi 130 Nm. Natomiast prędkość obrotowa bez obciążenia w trybie zasilania 0-2600/min -1, a w trybie oszczędzania energii – 0-2000/min-1. Warto również wspomnieć o liczbie udarów, wynoszącej 0-3200 min i całkowitej długości narzędzia – 173 mm. Klucz Hitachi, jak na urządzenie akumulatorowe, jest lekki – waży 1,6 kg.

 

Kolejne udogodnienie to zamontowana dioda LED, dzięki której możliwe jest operowanie narzędziem w miejscach o trudnym dostępie, ciemnych. Imponujące jest również wyposażenie dostarczane z kluczem. W jego skład wchodzą dwa akumulatory 14,4 V 4,0 Ah, ładowarka i walizka, umożliwiająca wygodne przechowywanie i transportowanie narzędzia.

Dodaj komentarz