Nowe podkaszarki akumulatorowe Bosch z serii ART

Już niedługo nadejdą długo wyczekiwane cieplejsze dni, a wraz z nimi możliwość, i konieczność, wykonania prac ogrodowych. Znacznie je ułatwią nowe urządzenia Bosch – podkaszarki akumulatorowe z serii ART

W serii ART marki Bosch dostępnych jest pięć modeli urządzeń, cztery akumulatorowe i jedno elektryczne. Skupimy się na tych akumulatorowych. Pierwszy z nich – ART 23-18 LI sprawdzi się podczas prac w przydomowych ogrodach. Średnica cięcia podkaszarki wynosi 23 cm, dzięki czemu nie stanowi problemu dotarcie nawet do miejsc o trudnym dostępie. Sprzęt został również wyposażony w innowacyjny system cięcia DuraBlade, dbający o uzyskanie precyzyjnego wyniku cięcia. Podkaszarka jest wykonana w technologii litowo-jonowej, dzięki czemu jej akumulator nie rozładowuje się, nie ma efektu pamięci i wyróżnia się krótkim czasem ładowania. W wyposażeniu urządzenia znajduje się nóż DuraBlade, ładowarka i akumulator 1,5 Ah/18 V.

 

 

Kolejny sprzęt – podkaszarka ART 23-18 LI+ – oprócz akumulatora (również 1,5 Ah/18 V), ładowarki i 23 sztuk noży posiada w swoim wyposażeniu kółka, kabłąk i drążek teleskopowy. Kabłąk pełni bardzo praktyczną funkcję – zarówno chroni rośliny, jak i dba o zapewnienie między nimi odpowiedniej odległości. Długość teleskopowego drążka sprzętu reguluje się w zakresie od 80 do 115 cm. Regulowana jest również rękojeść Softgrip, dzięki czemu operowanie podkaszarką staje się bardzo komfortowe. Praktyczne jest również umieszczenie magazynku na noże w miejscu o łatwym dostępie.

Podkaszarka ART 26-18 Li, podobnie jak poprzednie modele, posiada innowacyjne noże DuraBlade. Na czym polega ich działanie? Składają się automatycznie w przypadku natrafienia na krawężnik, kamień, co chroni je przed uszkodzeniem. Sprzęt dysponuje wieloma możliwościami. Jedną z nich jest obracana o 90° w pionie głowica oraz teleskopowy uchwyt, którego długość reguluje się za pomocą przycisku. Dzięki temu każdy użytkownik dostosuje ją do swojego wzrostu. Osłona głowicy umożliwia natomiast pracę wokół rabat, krzewów czy przy murach.

 

 

Kolejny model – ART 26-18 Li + – dysponuje bogatym wyposażeniem podstawowym. Znajduje się w nim akumulator 18 V/1,5 Ah, ładowarka, noże z tworzywa – 23 sztuki, kabłąk chroniący rośliny oraz kółka. Wysokość drążka teleskopowego w przypadku tego sprzętu jest regulowana w zakresie od 80 do 115 cm, a szerokość koszenia to 26 cm. Dzięki kołom w wyposażeniu podkaszarką łatwo manewrować, a także wygodnie przechowywać czy w także – transportować. Magazynek znajduje się w miejscu, do którego dostęp jest swobodny.

Wystarczy wybrać odpowiedni model dla siebie i wziąć się do pracy!

Dodaj komentarz