Innowacyjne narzędzia akumulatorowe Fein

Marka Fein wprowadziła na rynek nowe wkrętarki akumulatorowe z innowacyjnymi akumulatorami wykonanymi w technologii Fein SafetyCell. Są one odpowiedzią na rosnące wymagania profesjonalistów dotyczące bezpieczeństwa i żywotności baterii.

Marka Fein wprowadziła na rynek 4 nowe akumulatory – 2,0 i 4,0Ah o napięciu 14,4 i 18V. Akumulatory 4,0 gwarantują znacznie dłuższa pracę niż dotychczas dostępne akumulatory 3,0Ah. Atutem akumulatorów 2,0Ah poza żywotnością wystarczającą do większości zastosowań jest ich niewielka masa. Najistotniejszą innowacją jest specjalna technologia Fein SafetyCell, która chroni ogniwa akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Poza monitorowaniem szczególnych ogniw akumulatory Fein mają funkcję awaryjnego wyłączania, co gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo. Akumulator i elektronarzędzie są połączone osobnym przewodem komunikacyjnym. W razie przeciążenia następuje automatyczne wyłączenie wiertarko-wkrętarki, co chroni je przed uszkodzeniem. Jednakże natychmiast można kontynuować pracę, ponownie go uruchamiając. Co więcej, akumulatory Fein posiadają ogniwa wysokoprądowe, tzn. odporne na uszkodzenia będące efektem krótkotrwałych skoków natężenia prądu.


Fein postawiła sobie cel – stworzenie narzędzi akumulatorowych, które będą oferowały taką moc jak narzędzia zasilane sieciowo. W ten sposób marka Fein odpowiedziała na potrzeby i oczekiwania użytkowników. Jest to możliwe dzięki właściwemu doborowi akumulatora, silnika, przekładni i sterownika, co gwarantuje długą żywotność narzędzi oraz akumulatora oraz osiągnięcie wysokiego momentu obrotowego. Elektronarzędzia Fein nie ustępują narzędziom sieciowym pod względem precyzji, komfortu obsługi oraz ekonomicznej pracy.
Oprócz mocy istotną kwestią do każdego użytkownika elektronarzędzi jest ich trwałość. Długa żywotność narzędzi akumulatorowych zapewniają przede wszystkim liczne zabezpieczenia. Ponadto akumulatory Fein są pyłoszczelne, co zabezpiecza je np. przed agresywnym pyłem gipsowym. Dlatego elektronarzędzia, akumulatory i ładowarki są objęte 3-letnią gwarancją.
Firma Fein skonstruowała własny silnik bezszczotkowy PowerDrive w kilku wersjach. Silniki Fein są kompaktowe, bezobsługowe i w pełni odporne na zużycie. Szczelna obudowa zabezpiecza elektronarzędza Fein przed pyłem. Na wypadek przeciążenia silnika sterownik zmniejsza jego obciążenie. Dzięki temu wyeliminowano ryzyko stałego przeciążenia bądź przegrzania, co może skutkować przeciążeniem silnika bądź elektronarzędzia.

Marka Fein nieustannie się rozwija i doskonali procesy produkcyjne, dzięki temu oferuje szeroki wybór narzędzi akumulatorowych – wiertarki, wkrętarki, urządzenia oscylacyjne, narzędzia do obróbki blachy oraz wycinania szyb i wiele innych.
Warto również zwrócić uwagę na jeden interesujący fakt – pod względem ogniw ciekawym rozwiązaniem wdrażanym przez markę Fein są akumulatory litowo-polimerowe. Akumulatory te nie mają standardowych ogniw, lecz konstrukcję wielowarstwową, która pozwala na produkcję baterii o niestandardowych kształtach. Na tym nie koniec. Fein nieustannie pracuje nad rozwojem i doskonaleniem elektronarzędzi.

Dodaj komentarz