Bosch GBH 36 V-LI/VF-LI Professional i GBH 36 V-EC Compact Professional z wydajniejszymi akumulatorami!

Tym razem Bosch wprowadza na rynek bardziej wydajne akumulatory o napięciu 36 V. Wyróżnia je o 50% dłuższy czas pracy i dwukrotnie wyższa żywotność. Jako pierwsze zasilane nimi będą młoty udarowo-obrotowe

Nowości – akumulatory o pojemności 2,0 Ah i 4,0 Ah zastąpią baterie o pojemności 1,3 Ah i 2,6 Ah. Dzięki temu narzędzia zyskają aż o 50 procent dłuższy czas działania w porównaniu z urządzeniami starszej generacji w tej samej klasie napięcia.

Warto dodać, że w akumulatorach 36 V zastosowano technologię CoolPack, co oznacza dwukrotne zwiększenie ich pojemności. Natomiast dzięki charakterystycznemu czerwonemu ożebrowaniu większa staje się również powierzchnia wymiany ciepła, co sprawia, że łatwiej je odprowadzać na zewnątrz.

 

 

Niewątpliwą zaletą nowych akumulatorów 36 V jest fakt, że, chociaż są bardziej żywotne i trwałe, wcale nie ważą więcej – są najlżejsze i najmniejsze spośród wszystkich tego typu urządzeń na rynku. System Flexible Power sprawia, że akumulatory mogą być użytkowane z wieloma narzędziami profesjonalnymi w klasie napięcia 36 V.

Każdy właściciel nowych akumulatorów litowo-jonowych 36 V Bosch, po wcześniejszym zarejestrowaniu, uzyska na nie 24-miesięczną gwarancję. Uwzględnia ona również zużycie eksploatacyjne. Jako pierwsze zasilane nimi będą młoty udarowo-obrotowe SDS-plus.

Stąd młot udarowo-obrotowy GBH 36 V-LI Compact Professional, posiadający komutowany elektronicznie silnik EC, po zmianie akumulatorów zyska również inną nazwę: GBH 36 V-EC Compact Professional. Ten młot akumulatorowy o wydajności urządzenia sieciowego jest obecnie najlżejszym na świecie tego typu narzędziem. Młot będzie sprzedawany z dwoma akumulatorami o pojemności 2,o Ah i w wygodnej i praktycznej walizce systemowej L-BOXX.

 

 

Również młoty udarowo-obrotowe, polecane do najcięższych prac, GBH 36 V-LI Professional i GBH 36 VF-LI Professional będą mieć nowe akumulatory. Dotychczasowe – o pojemności 2,6 Ah – wymieniono na nowe – o pojemności 4,0 Ah. Co pewnie ucieszy wielu przyszłych użytkowników narzędzia, dotychczasowe walizki, w których były umieszczone narzędzia, zostały zamienione na praktyczne L-BOXX-y.

Co więcej, narzędzia z nowymi akumulatorami będą kosztować tyle samo lub mniej niż ich poprzednicy. Akumulatory można również kupić jako osobne sprzęty.

Dodaj komentarz