Akumulatorowa ekspansja, czyli nowa linia narzędzi Graphite Energy+

Ekspansja narzędzi akumulatorowych jest coraz bardziej wyraźna w branży narzędziowej. Producenci narzędzi tworzą systemy w obrębie, których pracujemy różnymi sprzętami zasilanymi tym samym akumulatorem. W myśl tej zasady na rynku pojawiły się nowe narzędzia akumulatorowe 18V marki Graphite (linia Energy+).

Jakie narzędzia obejmuje linia Energy+?

Na początek marka Graphite wystartowała z 10 narzędziami, zestawem i torbą. Na liście tej znalazły się: zakrętarka udarowa 58G012, wiertarko-wkrętarka 58G010, wiertarko-wkrętarka 58G006, wiertarko-wkrętarka 58G000, szlifierka mimośrodowa 58G014, pilarka tarczowa 58G008, szlifierka kątowa 58G003, młotowiertarka 58G009, wyrzynarka 58G011, latarka 58G007, zestaw narzędzi 58G016 oraz torba 58G015. Patrząc na tę listę można stwierdzić, że to dość szeroki asortyment pod względem zastosowań. Znajdziemy tu bowiem narzędzia do wiercenia, wkręcania, cięcia, szlifowania czy zakręcania. Ciekawą i kuszącą cenowo opcją jest zestaw narzędzi, który obejmuje wiertarko-wkrętarkę, latarkę, akumulator, ładowarkę i torbę.  

Pilarka tarczowa Graphite

Indywidualna konfiguracja systemu

Narzędzia Graphite Energy+ występują jako tzw. „golasy”, czyli bez akumulatora i ładowarki, które użytkownik może dokupić osobno. Takie rozwiązanie daje użytkownikowi większą swobodę wyboru. Sam decyduje, ile akumulatorów będzie potrzebował, i o jakiej pojemności. Może dowolnie skonfigurować swój system. W linii Energy+ są do wyboru akumulatory 18V o dwóch pojemnościach: 2,0Ah (58G001) i 4,0Ah (58G004). Przy doborze akumulatora trzeba też oczywiście pamiętać o ładowarce, która występuje pod symbolem 58G002. Ładowarka ładuje akumulator 2,0Ah w godzinę, a 4,0Ah w 2 godziny. Wyjątkiem wśród „golasów” jest wspomniany już wcześniej zestaw 58G016, w którym mamy do dyspozycji jeden akumulator 2,0Ah i ładowarkę. 

Zestaw narzędzi 18V Graphite

Design, czyli jak to z wierzchu wygląda

Narzędzia akumulatorowe Graphite Energy+ są utrzymane w dotychczasowej kolorystyce towarzyszącej elektronarzędziom Graphite. Pod tym względem niczym nie zaskakują. Te same odcienie szarości na obudowie i przyciski odróżniające się kolorem od reszty ciała. Na uwagę zasługuje za to torba narzędziowa, która prezentuje się naprawdę ciekawie. Kolorystycznie zbliżona do narzędzi wygląda na solidną i praktyczną torbę, w której możemy bezpiecznie przechowywać narzędzia, a także akcesoria. Torba o pojemności 12l posiada 14 kieszeni zewnętrznych i 3 kieszenie wewnętrzne. Została wykonana z poliestru. Jest wyposażona w pasek na ramię, wodoodporne dno z nóżkami, a także zaczepy i paski na rzep chroniące narzędzia przed przemieszczaniem się w torbie podczas transportu.

Dodaj komentarz