Archiwa kategorii: akumulator

Lekkie, kompaktowe i wydajne – narzędzia Bosch 10,8 V dla profesjonalistów

Z myślą o profesjonalistach Bosch Professional o rodziny narzędzi akumulatorowych Bosch Professional stworzył rodzinę innowacyjnych narzędzi akumulatorowych o napięciu 10,8V. Innowacyjne narzędzia Bosch to gwarancja komfortowej pracy – lekka konstrukcja – i wysokiej wydajności. Akumulatory litowo-jonowe o pojemności 1.5Ah, 2Ah i 4Ah użyte w narzędziach z serii 10,8V będą pasowały do innych narzędzi z linii Bosch Professional.

Nowe akumulatory 5,0Ah Hitachi BSL1450 i BSL1850

Na rynku pojawiły się akumulatory najnowszej generacji. Hitachi wprowadziło 2 nowe modele akumulatorów – BSL1450 i BSL1850 – o pojemności 5Ah. Napięcie modelu BSL1450 wynosi 14,4V, a napięcie BSL1850 to 18V.

Akumulator czy kabel?

Nowoczesne akumulatory litowo-jonowe charakteryzują się taką wydajnością, że moc narzędzi zasilanych przez nie jest dziś porównywalna z mocą elektronarzędzi o zasilaniu sieciowym. Jaki rodzaj narzędzia powinniśmy wybrać?

Jaki akumulator – niklowo-kadmowy czy litowo-jonowy?

Chcesz kupić narzędzie akumulatorowe i nie wiesz, czy zdecydować się na akumulator litowo-jonowy czy niklowo-kadmowy? Aby ułatwić Wam wybór postanowiłem porównać te 2 rodzaje akumulatorów. Przygotowałem także kilka praktycznych porad dotyczących właściwego użytkowania.