Akumulator Li-Ion 18 V 2,0 Ah – jeszcze bardziej wydajna propozycja Boscha

Akumulator Bosch 18 V o pojemności 2,0 Ah może być stosowany z ponad dziesięcioma elektronarzędziami i narzędziami ogrodowymi niemieckiej marki. Wyróżnia go duża wydajność, a co za tym idzie – ograniczenie konieczności robienia wielu przerw podczas działania

Konstruktorzy zwiększyli pojemność akumulatora aż o 33%. Dzięki temu umożliwiono użytkownikom narzędzi nim zasilanych dłuższą pracę bez przerw na jednym cyklu ładowania. Wiadomo, że zmniejszona konieczność ładowania akumulatora znacznie wpływa na polepszenie jakości pracy. Wykonuje się ją szybciej i po prostu wygodniej. Przez rzadsze ładowanie wydłuża się również żywotność akumulatora. A o nią dba także zastosowany w narzędziu system elektronicznej ochrony ogniw – Electric Cell Protection – ECP.

 

O mocy nowego akumulatora świadczy porównanie jego działania z modelem o pojemności 1,5 Ah. Testerzy z Boscha dokonali eksperymentu: wiertarko-wkrętarką Bosch PSR 18 LI-2 wkręcano wkręty w miękkie drewno. Przy użyciu akumulatora 1,5 Ah udało się wkręcić 300 wkrętów 4×30 mm, a przy użyciu nowej wersji 2 Ah – 400. Wkręty wykonywano bez konieczności doładowywania akumulatora podczas działania.

Porównana została również liczba cykli ładowania akumulatorów, koniecznych do wkręcenia 200 dużych wkrętów 10×100 mm. Akumulatorowi 2 Ah wystarczyły cztery cykle, a temu o pojemności 1,5 Ah – sześć.

 

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że akumulator jest sprzętem, który można stosować we wszystkich elektronarzędziach, wchodzących w skład systemu 18 V. Wszystko działa na prostej zasadzie: kupujemy jedno narzędzie z akumulatorem i ładowarką, a do kolejnych nie musimy już akumulatora dokupować. Oczywiście, akumulator 18 V 2,0 Ah jest również dostępny jako osobne narzędzie.

Dodaj komentarz